Způsoby, jak dokonale kombinovat ovoce a zeleninu pro zdravé šťávy a smoothies

Zeleninové a ovocné šťávy a smoothies jsou vynikajícím zdrojem důležitých živin. Pokud si chcete zajistit kvalitní příjem vitamínů, enzymů a minerálů, připravujte si každý den hodnotné čerstvé šťávy.
Šťáva z mrkve, jablka, zázvoru a červené řepy

Když cítíte nachlazení, vsaďte na šťávu z červené řepy, zázvoru, mrkve a jablek. Jablko je díky svému složení a působení obecně považováno za jedno z nejlepších plodů v našich zeměpisných šířkách.

Ananas, grapefruit a pomerančový džus

Velmi posilující šťávu získáte vylisováním šťávy z ananasu, grapefruitu a pomeranče. Nezapomeňte, že z citrusových plodů je nutné odstranit slupku, aby šťáva nezhořkla. Odšťavnit ananas může být někdy problém. Vybírejte proto ne příliš přezrálé. Případně ho střídejte s pevnějším jablkem. To usnadní proces přípravy šťávy.

Jak udělat smoothie

Smoothie jsou jedním z nejlepších způsobů, jak využít ovoce a zeleninu a získat maximum látek užitečných pro tělo. Díky moderním výkonným mixérům dostupným dnes v obchodech si každý může připravit chutný a výživný koktejl doma.

Některé suroviny se lépe doplňují, podporují si chuť, některé stačí přidat v malém množství, některé by vás nenapadlo, že můžete smíchat a vypít.

Tajemství, jak zůstat zdravý, štíhlý a svěží, je v pravidelné konzumaci zelené zeleniny, jako je špenát, kapusta, celer nebo salát. Je bohatá na živiny, které podporují naši imunitu, čistí tělo od škodlivých toxinů, nasycují krev kyslíkem a zvyšují hladinu energie. Nejúčinnějším způsobem, jak přirozeně zajistit všechny minerály v těle v optimálním množství, je jejich každodenní konzumace, ať už ve formě zelených smoothies, zeleninových šťáv nebo salátů. Dnes se podíváme na zelené smoothies smíchané s ovocem pro dokonalou rovnováhu chutí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *